Bąbelki Off

Przykrycia zimowe basenu firmy Shield

 

Przykrycie ekspozycyjne na żywo do obejrzenia w miesiącach październik-marzec w siedzibie firmy.

# Technologia

Pokrywa zabezpieczająca do basenu SHIELD™ jest efektem długich i pracochłonnych badań rozwojowych w dziedzinie wytrzymałości materiałów, prowadzonych przez amerykańskich naukowców. SHIELD™ jest przykryciem basenu wykonanym z mocnego materiału stosowanego w batutach (trampolinach). Nie posiada stelażu, wykonane jest z materiału o bardzo dużej wytrzymałości - POLYPROPYLENE MONOFILAMENT. Materiał ten jest bardzo lekką, ale jednocześnie wytrzymałą tkaniną polipropylenową. Podczas rozciągania wytrzymuje obciążenie ponad 350 kg/cm2. Dla porównania: opończa używana w samochodach ciężarowych, posiadająca gęstość analogiczną przykryciu SHIELD™, może wytrzymać obciążenie zaledwie 70 kg/cm2. W praktyce właściwości techniczne zamontowanego przykrycia pozwalają mu wytrzymywać obciążenie sumaryczne o wadze do trzech ton!

# Bezpieczeństwo

Światowe doświadczenie w budowaniu i eksploatacji basenów wykazało, iż, wraz ze wszystkimi korzyściami, niosą one również pewne zagrożenia dla człowieka lub zwierzęcia domowego. Jak podają statystyki, część dzieci w wieku od półtora roku do pięciu lat tonie w prywatnych basenach. Dzieci często wybierają do zabawy miejsca w pobliżu basenu lub stawu, co zwiększa ryzyko wpadnięcia do wody. Przykrycie bezpieczeństwa do basenu stworzone zostało, by uniknąć takich sytuacji!

# Jakość

Na każdy rodzaj przykryć basenu: folii solarnej, pawilonu poliwęglanowego lub innego rodzaju zabezpieczenia, w trakcie ich użytkowania wpływa wiele różnych czynników, które mogą naruszyć jednolitość tego typu przykrycia. Wpływ wywierają też bezpośrednie działanie promieni słonecznych i dodatki chemiczne stosowane w celu dezynfekcji i korekty PH wody w basenie. Obniżają one znacznie wytrzymałość materiału używanego jako przykrycie. Biorąc pod uwagę skład chemiczny wody w basenie, z pewnością można powiedzieć, że już ona sama jest środowiskiem agresywnym dla wielu materiałów.

# Uniwersalność

Przykrycia bezpieczeństwa SHIELD™ mogą być stosowane do basenów różnych typów: wykonanych z betonu, folii, włókna szklanego, polipropylenu oraz innych materiałów. Niewątpliwą zaletą firmy SHIELD POOL COVERS jest indywidualne podejście do każdego wyrobu. Specjalnie opracowany program dokładnie określi cechy kroju przykrycia, biorąc pod uwagę kształt i wymiary danego basenu, a unikalny system mocowania używany w danych przykryciach pozwala produkować wyroby o dowolnej wielkości i kształcie.

Nasze zabezbieczenia chronią basen w okresie zimowym przed degeneracją, zanieczyszczeniami atmosferycznymi takimi jak smog, sadze, kwaśne deszcze oraz gnijącymi liściami czy innym brudem.

  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image